NUTRIADA 2018 - Turniej Wiedzy Dietetycznej

16-17 marca 2018

Kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum Koła Naukowe Dietetyki przy Klinice Gastroentorologii i Hepatologii UJ CM oraz Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Imprezy towarzyszące

NUTRIADA 2018 - Turniej wiedzy dietetycznej

Tym razem w 6 konkurencjach zmierzyło się 16 drużyn z całej Polski. Turniej zwyciężyły studentki z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. Na podium stanęła stanęła także druga drużyna reprezentująca Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum.

Tradycyjnie, poza konkurencjami turniejowymi odbyły się wykłady, podczas których uczestnicy mogli posłuchać największych autorytetów w dziedzinie dietetyki. Pani Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki - Danuta Krajewska przybliżyła obecną rolę dietetyka w systemie ochrony zdrowia, wskazała też konieczność zwiększenia jego roli. Podkreślona została także konieczność włączania dietetyków do zespołów terapeutycznych.

Joanna Chłopicka, specjalistka bromatologii, przedstawiła koncepcję chemoprewencji, wskazując jak bardzo dieta może wpływać na powstawanie i rozwój różnego rodzaju nowotworów. Podkreślone zostało, że nawet 20-30% nowotworów złośliwych są dietozależne.

Do zobaczenia na kolejnej NUTRIADZIE!

Zobacz FOTORELACJĘ!

Więcej na temat NUTRIADY znajduje się na stronie wydarzenia www.nutriada.pl