VII Konferencja Nauczycieli i Tutorów Medycyny Rodzinnej

Przejdź do treści

Menu główne:

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Lekarze Rodzinni,

tradycja wiosennych spotkań w Krakowie, poświęconych nauczaniu oraz poprawie jakości w medycyny rodzinnej
ma już kilkanaście lat.

W tym roku, w dniach 10-11 marca, odbędzie się już siódma Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli i Tutorów Medycyny Rodzinnej, do uczestnictwa w której, chcielibyśmy serdecznie zaprosić. Rok 2017 będzie ważny dla medycyny rodzinnej. Obchodzimy w nim 25 rocznicę powstania medycyny rodzinnej w naszym kraju. Przed nami wiele zmian oraz wyzwań, z którymi wspólnie będziemy się mierzyć.

Projekt Ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej jest już szeroko dyskutowany. W skład zespołu, który został powołany do opracowania jej założeń weszła liczna grupa praktykujących lekarzy rodzinnych, liderów, nauczycieli oraz tutorów medycyny rodzinnej. Z cała pewnością Ustawa będzie miała istotny wpływ na to, jak w przyszłości będziemy pracować jako lekarze rodzinni i jak będziemy nauczać naszej dyscypliny.

VII Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli i Tutorów Medycyny Rodzinnej jest okazją aby nad tymi zagadnieniami się pochylić, porozmawiać i wymienić poglądy, a może i wyciągnąć wnioski, które pozwolą udoskonalić naszą dyscyplinę
w przyszłości. Pozwoli nam też na wymianę doświadczeń, jakie zdobywamy w naszych miejscach pracy i nauczania.

Konferencja odbędzie się w budynku Collegium Nowodworskiego, w którym swoją wiedzę, pogłębiały największe postacie naszej historii jak Jan III Sobieski, Józef Bem, Jan Matejko czy Stanisław Wyspiański. Stąd tylko krok do serca miasta, czyli Rynku Głównego, którego przecież w czasie pobytu w Krakowie nie sposób nie odwiedzić.
Wieczorem w piątek zapraszamy jak zwykle na ucztę kulturalną.

Istotą konferencji jest wspólna praca na rzecz dalszego rozwoju medycyny rodzinnej poprzez ciągłe doskonalenie nauczania i podejmowanie działań zmierzających do  poprawy jakości opieki. Wierzę, że zechcą Państwo przyjąć nasze zaproszenie do  uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Licząc na spotkanie w pierwszych dniach marca, serdecznie pozdrawiamy

prof. dr hab. n. med. Adam Windak
Kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej UJ CM
dr hab. n. med. Tomasz Tomasik
Prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego